Kategoriler
Karşıyaka Temizlik Hizmetleri

Karşıyaka Hastane Temizliği

Hastaneler hijyenik olması en önemli olan yerlerin başında gelmektedir. Gün içerisinde binlerce kişinin giriş çıkış yaptı ve yine yüzlerce kişinin yataklı olarak tedavi aldığı hastanelerde, zaten hizmet gereği daimi olarak ortamda bulunan mikroplar nedeniyle hijyen seviyesi daima en üst seviyelerde olmalıdır. Hastanelerde hijyenin en üst noktası olan steril bölgelerin temizliği ise ayrı bir özen ve bilgi gerektirmektedir. Bu nedenle hastanelerde temizlik hizmetleri için Karşıyaka hastane temizliği gibi hizmet veren özel birimler bulunur. Genel temizliğin temizlik şirketleri tarafından yapıldığı hastanelerde, denetimler doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel birimler tarafından yapılmaktadır.

Hastane Temizliği Nasıl Olmalıdır?

 Gün içerisinde insan sirkülasyonunun bir hayli fazla olduğu hastanelerde, mikrop ve virüslerin yayılmaması ve tedavi altında olan hastaların bu durumdan etkilememesi amacıyla hastanelerde yapılan temizlik diğer temizlik işlerine göre çok daha büyük bir hassasiyet gerektirmektedir. Hastane temizliği konusunda sağlanması gerekenleri Karşıyaka hastane temizliği hizmeti vermekte olan bir firma olarak şu şekilde özetleyebiliriz;

  • Hastane temizliği öncesinde bu alanda hizmet verecek personele firma olarak özel eğitim vermekteyiz. Yine de gerekli durumlarda birçok hastane bünyesinde oluşturulan ve doktor ile hemşirelerden oluşan bir birim tarafından bu eğitimler tekrarlanmaktadır. Personelimizi bu eğitimlere katılmaya zorunlu tutmaktayız.
  • Hastanelerdeki temizlik sistemi, hazırlanan bir program ve risk alanlarının derecelendirilmesine yönelik gerçekleştirilir. Bu derecelendirmeye göre temizliğin nasıl yapılması gerektiği belirlenir ve personel bu kurallara uygun bir şekilde hizmet vermektedir.
  • En üst düzeyde hijyen sağlanması gereken alanların başında ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri, ve bu alanların içinde bulunan banyo, koridor, depo ve personel odaları gelmektedir, Bu alanlarda sık sık, derinlemesine, hijyenik ve etkili bir temizlik yapılması şarttır,
  • Acil servis, merkezi sterilizasyon ünitesi, mikrobiyoloji laboratuarı gibi alanlar temizliğin anında yapılmasının şart olduğu alanlardır. Kirlenen yerin anında dezenfekte edilmesi gerekmektedir.
  • Mutfak, genel klinikler, koroner yoğun bakım ünitesi, laboratuarlar, bekleme salonları, günlük kullanım alanları, poliklinikler, morg, kafeterya, asansörler, merdivenler, lavabolar, toplantı odaları, personel odaları ve depolar günlük ve düzenli olarak temizlenmelidir.

 Hastane temizliği sağlayacak personelin temizliği de son derece önemlidir. Bu nedenle Karşıyaka hastane temizliği hizmeti vermekte olan personellerin temizlik yaparken eldiven, bone, maske gibi ürünler kullanması şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Arama
Bize Gelin